Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych do udziału w projekcie Akademia Krakowskiego Teatru – Teatralna Klasa. 

W ramach projektu „Teatralna klasa” uczniowie zobaczą wybrany spektakl oraz wezmą udział w specjalnie przygotowanych do niego warsztatach interpretacyjnych. Celem zajęć będzie wyposażenie uczniów w narzędzia do interpretacji przedstawienia oraz wskazanie szerokich możliwości jego odbioru. Program „Teatralnej klasy” jest interesującym uzupełnieniem podstawy programowej o ścieżkę teatralną. Stanowi okazję do rozwinięcia tematów poruszanych na zajęciach szkolnych.

Spektakle wybrane zostaną w porozumieniu z nauczycielami spośród repertuaru sześciu krakowskich teatrów: Narodowego Starego Teatru, Łaźni Nowej, Teatru Barakah, Teatru Nowego, Teatru KTO i Teatru Figur Kraków. W wyborze odpowiedniego spektaklu dla grupy pomóc mogą nasi pedagodzy.

Teatralna klasa” to program, który łączy ze sobą oglądanie spektaklu oraz specjalnie przygotowane do niego warsztaty teatralne. Dzięki temu uczniowie nie tylko będą mogli zobaczyć przestawienie, lecz także poznać repertuar krakowskich teatrów, odwiedzić ich siedziby oraz stać się częścią widowni. Warsztat stanie się okazją do dyskusji o teatrze, wspólnego przepracowania przedstawienia za pomocą narzędzi interpretacyjnych. Zajęcia, które prowadzone przez absolwentów teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz animatorów będą łączyć ze sobą teorię i praktykę.

Zarówno spektakl, jak i warsztat zostanie dopasowany do wieku uczestników projektu.

 

Zapisy:

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: edukacja@teatrfigur.pl. W razie wątpliwości prosimy również o kontakt telefoniczny: 609 169 702.

Projekt „Teatralna Klasa” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

akt  mkidninstytut teatralny