21 listopada w Wadowicach i 29 w Olkuszu odbyły się kolejne odsłony niezwykłego Objazdowego Festiwalu Wielokulturowa Małopolska. Cztery grupy  teatralne z regionu: Teatr Sokół, Teatr Próg Junior, Teatr Glutaminian Sodu oraz Teatr Figur Junior przygotowały program, w którym znalazły się m.in warsztaty, wystawa, pokazy teatru cieni, gry planszowa i terenowa, koncert i in.

Festiwal przygotowywany był w w ramach projektu “Wielokulturowa Małopolska”, finansowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Przez kilka miesięcy uczestnicząca w projekcie młodzież brała udział w licznych warsztatach przybliżających kulturę i historie mniejszości etnicznych i narodowych, zamieszkujących region: Romów, Żydów, Łemków. Program Festiwalu jest efektem tych zajęć oraz kilku wypraw terenowych (m.in do Tarnowa, Czarnej Góry, na łemkowszczyznę).

relację z Festiwalu można znaleźć na stronie Olkuszanin.pl: http://olkuszanin.pl/galeria/fotorelacje-2015/event/151129_wielokulturowa_malopolska i

na blogu Teatru Próg Junior http://progjunior.blogspot.com/2015/12/fina-projektu-wielokulturowa-maopolska.html

olkusz

cienie2

multikulti

rytmy