Po kilku miesiącach przerwy Festiwal wraca na małopolskie drogi. Wiosenna edycja realizowana będzie w Lanckoronie i Psarach (5 -6 marca), Frydrychowicach  i w Andrychowie (11-12 marca).

Podobnie jak poprzednie odsłony program przygotowany jest przez cztery grupy teatralne: Teatr Sokół, Teatr Próg Junior, Teatr Glutaminian Sodu i Teatr Figur Junior. Organizatorami Festiwalu są Teatr Figur Kraków i program Dilettante.

Wiosenna edycja została rozszerzona o dodatkowe, kilkudniowe warsztaty teatralne z dziećmi z miejscowości goszczących Festiwal oraz udział zaproszonych gości: Bogusi Delimaty, romskiej tancerki flamenco, malarki oraz Pawła Lechowskiego, właściciela niezwykłej kolekcji przedmiotów związanych z kultura romską (m.in kartami do wróżenia, spódnicami Romek z grupy Kełderasze, garnkami zrobionymi przez bałkańskich Romów i in). W ramach Festiwalu będzie można również skosztować smakołyków z kuchni romskiej, żydowskiej i łemkowskiej.

Partnerami wydarzeń są Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Wiejski Dom Kultury w Psarach, Wiejski Dom Kultury w Frydrychowicach, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

lanckorona