fot. Agnieszka Polańska, Małopolski Instytut Kultury

Kurs mistrzowski to weekendowe warsztaty prowadzone przez praktyków teatru. Każde spotkanie jest poświęcone innemu tematowi i prowadzone przez innego artystę. Można wybrać dowolne z nich, lub zapisać się na cały cykl. Współpracujemy z aktorami, plastykami, lalkarzami, tancerzami, pedagogami teatru i cyrku, kuglarzami, nauczycielami i studentami kierunków artystycznych. Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowatorskimi technikami teatralnymi i ich wykorzystaniem w swojej pracy.

kurs mistrzowski

Kurs mistrzowski – Animacja i muzyka w teatrze lalek

Drugi w tym roku Kurs mistrzowski będzie poświęcony technikom animacji oraz ich łączeniem z muzyką i grą aktorską. Spotkanie odbędzie się 4-6 lutego a poprowadzi je Matija Solce, wybitny lalkarz, muzyk, reżyser. Do udziału zapraszamy aktorów, lalkarzy, muzyków, pedagogów teatru i studentów kierunków artystycznych – wszystkich zainteresowanych nowatorskimi technikami teatralnymi i ich wykorzystaniem w swojej pracy.

23 stycznia 2012

matija_solce

Kurs mistrzowski – Nauka piesni bułgarskich część druga

Już 28 i 29 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie w ramach “Kursu mistrzowskiego” w programie Dilettante – teatr w ruchu. Po raz drugi zaprosiliśmy do współpracy Elinę Tonevę, która zaczarowała nas swoim głosem i pieśniami bułgarskimi we wrześniu 2011 roku. Podczas styczniowego spotkania przypomnimy pieśni i korowody poznane we wrześniu oraz nauczymy się nowych.

9 stycznia 2012

Elina Toneva

Kurs mistrzowski – Wideo w teatrze

Studium warsztatowe w zakresie intermediów/nowych mediów. Celem warsztatów jest zapoznanie się z technikami kreacji cyfrowej i możliwościami ich wykorzystania w twórczości teatralnej. Spotkanie poprowadzi Dawid Kozłowski, z wykształcenia teatrolog, z zamiłowania fotograf, artysta wideo, motion designer, widżej.

28 listopada 2011

dawid kozłowski

Kurs mistrzowski – Świadomość ciała i przestrzeni

Przed rozpoczęciem pracy nad charakterem postaci scenicznej, aktor powinien być świadomy swojego ciała i przestrzeni wokół. Właśnie nad tymi elementami będziemy pracować podczas dwudniowego spotkania, które poprowadzi rumuński artysta, tancerz, choreograf Ferenc Sinkó.

21 listopada 2011

ferenc_sinkó
MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności