Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Rodzaje tapety - jak dobrać do wnętrz


Wybór tapety to nie jest prosta sprawa. Wszak powinna ona spełniać więcej funkcji niż tylko tę estetyczną. Nowoczesne okleiny naścienne chronią ściany przed działaniem szkodliwych czynników. Do tego zapewniają odpowiednie przepuszczanie powietrza, co pozwala zabezpieczyć się przed rozwojem pleśni lub grzybów. Rodzajów tapet jest przynajmniej kilka, a kolorów i wzorów – całe tysiące. Jak wybierać właściwe tapety? Sklep internetowy stylo-dom.pl to odpowiednie ku temu miejsce.

Różne rodzaje tapet

Ten rodzaj okleiny naściennej różni się budową. Najczęściej spotykane są model papierowe. Ich największa zaleta to dobra cena oraz łatwość montażu. Jednak osoby, które chcą wybrać coś znacznie wytrzymalszego, powinny raczej zainteresować się okleinami winylowymi. To specjalny rodzaj tapet zabezpieczanych warstwą polichlorku winylu, który chroni przed działaniem wody i wysokich temperatur. Jednocześnie pozwala ścianie oddychać. Jako że taka tapeta odznacza się większą grubością, to można użyć jej również do tuszowania nierówności lub skaz takich jak pęknięcia czy rysy. Uszkodzenie nie może być jednak zbyt duże, jako że powierzchnia do położenia takiej okleiny powinna być dość gładka. Na większe nierówności i uszkodzenia poleca się wybór tapety do malowania. Jej zaletą jest to, że zapewnia ścianie ciekawą fakturę, przypominającą mur, kamień czy fantazyjne wzorki. Istnieje jeszcze specjalna odmiana winylowej tapety w sklepie internetowym wspomnianym wyżej, jaką są tapety winylowe na flizelinie. Obecność tego materiału sprawia, że montaż dekoracji jest znacznie łatwiejszy.

Kolorystyka i wzornictwo

Dobór tapety pod tym względem zależy oczywiście od stylu, jaki wybrano do urządzenia danego wnętrza. Warto jednak pamiętać o bardzo uniwersalnej zasadzie, zgodnie z którą ciemne pomniejsza, a jasne powiększa. Do małych wnętrz poleca się wybór tapet o jasnej kolorystyce, we wzory takie jak poziome pasy albo duże motywy. Z kolei w przestronnych pomieszczeniach wybór jest w zasadzie dowolny. Tapety dają różne możliwości na udane zaaranżowanie wnętrza – zaczynając od faktury, a kończąc na kolorze.w pobliżu

Copywriter.pl

Kraków

Wzgórze Elfima

Kraków

Ślubny Impresariat

Kraków