WWW: https://elektrosilver.pl/
Dodano: 2021-02-27
Telefon: 86 21 25 260
Miejscowość: Konarzyce
Adres: Łomżyńska 206
Kod pocztowy: 18-400

Źródła:
https://elektrosilver.pl/przewierty-sterowane/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Horyzontalne_przewierty_kierunkowe
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Wiertnice sterowane - ELEKTRO-SILVER


Budowa rurociągów zarówno na krótkich, jak i długich odcinkach jest czasochłonne i często wiąże się z wieloma utrudnieniami dla samych budowniczych i użytkowników różnych obiektów. Obecnie jednak prace takie można znacznie skrócić i ułatwić stosując specjalistyczne maszyny dostępne w przedsiębiorstwie ze strony elektrosilver.pl. Urządzenia te służą do układania rur o różnym zastosowaniu metodą bezwykopową. Są to wiertnice sterowane, które można wykorzystywać do przewiertów o długości nawet do 300 metrów.

Przy pomocy poziomego wiercenia kierunkowego można kłaść kable, rury i przewody na terenach otwartych i w miastach, omijając istniejącą infrastrukturę podziemną i naziemną, taką jak:

  • sieci energetyczne,
  • światłowody,
  • sieci teletechniczne,
  • gazowe,
  • sanitarne.

Jest to innowacyjna metoda. Doskonale sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie nie ma mowy o uszkodzeniu czy niszczeniu walorów przyrodniczych, na przykład na terenach zakwalifikowanych do programu Natura 2000. 

Wspomniane wcześniej przedsiębiorstwo dysponuje wiertnicami dwóch amerykańskich marek: Ditch Witch oraz Vermeer. Dzięki nim prace będą przebiegać spokojnie, względnie szybko i bez konieczności żmudnego przywracania terenu do stanu pierwotnego. Firma ta zajmuje się tego typu pracami już od wielu lat i ma doświadczenie w przewiertach wykonywanych przy pomocy specjalistycznego sprzętu i nowoczesnej technologii HDD. Współpracuje z różnymi przedsiębiorstwami zajmującymi się budową rurociągów, wykonując dla nich przewierty w różnym terenie.

Wykonanie przewiertów dzieli się na trzy etapy:

  • wiercenie wstępne mające na celu wyznaczenie osi rurociągu otworu pilotowego,
  • rozwiercanie gruntu celem poszerzenia otworu szczególnie w trudnym, kamienisto-skalistym gruncie,
  • wciąganie rurociągu zamontowanego do głowicy rozwiercającej.

Jest to technologia, którą można wykorzystać w każdym terenie. Pozwala ona na prowadzenie prac, nie kolidując z działającą infrastrukturą, taką na przykład jak drogi, linie kolejowe itp. Wiele jest zalet w wykorzystaniu tej technologii, o czym można się dowiedzieć bezpośrednio na stronie wspomnianej firmy.w pobliżu

GLOBAL SILVER Marta Pijanowska

Olmonty

Top Design

Białystok

TECHMASZ - Cezary Kalinowski

Białystok