WWW: http://mechanikakwiatowa.pl/
Dodano: 2018-11-19
Telefon: 693 661 223
Miejscowość: Toruń
Adres: Kwiatowa 83
Kod pocztowy: 87-100

Źródła:
http://mechanikakwiatowa.pl/noweopony.html

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Opony Toruń


Dobór odpowiedniego do pory roku ogumienia to podstawowa kwestia, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Od tego bowiem zależy zachowanie bezpieczeństwa na drodze. W ofertach sprawdzonych producentów znajdziemy opony letnie, zimowe, a także całoroczne. Czym one różnią się między sobą? Dlaczego tak ważne jest dobranie ogumienia do panujących warunków?

Podstawową różnicą między konkretnymi rodzajami opon jest zastosowana do ich produkcji mieszanka gumowa. W przypadku opon letnich, mieszanka taka zapewnia odpowiednią przyczepność tylko wówczas, gdy na dworze panuje temperatura pow. 7 st. C. Wtedy jest w stanie zapewnić odpowiednią przyczepność, natomiast gdy temperatura spadnie – opony letnie nie gwarantują już oczekiwanych osiągów oraz bezpieczeństwa, dlatego należy zmienić je na opony zimowe. Te są dostosowane do tego, aby zachować odpowiednią przyczepność, gdy droga pokryta jest śniegiem lub, co gorsza, lodem. Zastosowana w produkcji tych opon mieszanka gumowa pozwala na zachowanie odpowiedniej elastyczności wtedy, gdy temperatura jest naprawdę niska. Natomiast specjalny bieżnik i wieloma nacięciami lamelkowymi sprawia, że kierowanie pojazdem jest łatwiejsze, a hamowanie i przyspieszanie - mimo niekorzystnych warunków panujących na drodze - nie sprawia żadnego problemu. Rowki w oponie wykonane zostały w taki sposób, aby skutecznie odprowadzać wodę.

Letnie, jak i zimowe opony w Toruniu oferowane są w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym, jak i w warsztatach – takich jak chociażby Mechanika Kwiatowa. Znajdziemy tam opony w różnych rozmiarach, które można dopasować do samochodu każdej marki. Oczywiście sam zakup ogumienia to jeszcze nie wszystko, trzeba jeszcze przeprowadzić fachowy montaż opon oraz wyważenie kół, aby mieć pewność, że jazda będzie całkowicie bezpieczna. To także zadanie dla dobrego warsztatu, który oferuje profesjonalne usługi wulkanizacyjne.

Pamiętajmy, że dobór odpowiedniego ogumienia to kwestia podstawowa, której nie powinien ignorować żaden kierowca, jeżeli zależy mu na bezpieczeństwie własnym oraz innych osób uczestniczących w ruchu drogowym.w pobliżu

robco.technology

Toruń

Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k.

Rozgarty

espro.technology

Toruń