WWW: https://mandallin.pl
Dodano: 2021-07-23
Telefon: 513 160 828
Miejscowość: Toruń
Adres: M. Skłodowskiej-Curie 73
Kod pocztowy: 87-100

Źródła:
https://mandallin.pl/187-biblioteczki-szafki-i-regaly

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!MANDALLIN NAHAJOWSCY SP. J. | Szafki loftowe


Jednym ze stylów dominujących w niektórych nowoczesnych wnętrzach jest styl loftowy powstały w Stanach Zjednoczonych. Początkowo kojarzył się głównie z artystycznymi pracowniami oraz prywatnymi galeriami, jednak z biegiem czasu zaczął pojawiać się w domach i mieszkaniach. Styl ten jest inspiracją dla wielu projektantów z całego świata i nieustannie zyskuje na popularności wśród osób ceniących sobie surowe pomieszczenia wolne od dużej ilości dodatków. Jest on znany również w Polsce i spotyka się go głównie w starych klimatycznych kamieniach oraz jednorodzinnych domach. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach z dużymi oknami i wysokimi sufitami.

Obiekty urządzone w stylu loftowym cechują się dużą przestrzenią użytkową, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyburzenie ścianek działowych. Niektórzy decydują się także na kuchnię połączoną z salonem, co prezentuje się bardzo nowocześnie. Projektanci zalecają stosowanie przeszkleń znajdujących się w czarnych metalowych ramach. Dają one możliwość wydzielenia części sypialnej od wypoczynkowej i nie tylko. Tego typu przestrzenie znajdują zastosowanie w biurowcach, ponieważ sprzyjają kreatywnemu myśleniu.

Wnętrza w stylu loftowym odznaczają się surowością, dlatego często umieszcza się w nich postarzane drewno, beton lub belki montowane na sufitach. Lofty kojarzą się również z cegłą kładzioną na całych ścianach lub wybranych fragmentach. Tworzy ona specyficzny klimat przywodzący na myśl stare i opuszczone fabryki. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego oświetlenia zapewniającego specyficzny klimat. Najczęściej są to wiszące żarówki na czarnych kablach pozbawione kloszów lub innych zdobień.

Wszystkie osoby chcące cieszyć się spójnymi i designerskimi wnętrzami mogą zapoznać się z ofertą przedsiębiorstwa Mandallin. Proponuje ono szafki loftowe oraz inne meble tworzone z najlepszych gatunków drewna, które nie ulegają zniszczeniom na skutek częstego użytkowania. Idealnie pasują one do wnętrz mieszkalnych oraz biurowych i są dostępne w kilku rozmiarach.


w pobliżu

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń

robco.technology

Toruń

Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k.

Rozgarty