WWW: https://www.angela.pl/
Dodano: 2021-12-02
Telefon: 509 244 753
Miejscowość: Wrocław
Adres: Krakowska 180
Kod pocztowy: 52-015

Źródła:
https://www.angela.pl/k3,wentylatory.html

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czym kierować się przy wyborze wentylatorów komputerowych?


Właściciele komputerów stacjonarnych podczas wymiany poszczególnych podzespołów bardzo często pomijają kwestię wentylatora. Oczywiście nowy zestaw komputerowy zawiera fabryczny wentylator, jednak nie zawsze jest on w pełni wystarczający, aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Mowa tutaj w szczególności o sytuacji, gdy komputer jest często użytkowany ze względu na wykonywaną pracę czy też pasję do gier. Wymieniając ten element komputera należy sprawdzić czy w obudowie nie ma przypadkiem dodatkowego miejsca w celu instalacji nieco większych wiatraczków. 

Wentylatory komputerowe - rodzaje i właściwości 

Tego rodzaju akcesoria różnią się przede wszystkim wielkością - im większy wentylator, tym skuteczniej będzie działać, co oczywiście wpłynie na jakość pracy komputera oraz żywotność poszczególnych urządzeń. Kolejna różnica to liczba maksymalnych obrotów - tutaj również działa zasada, że im szybciej wiatrak będzie się obracał, tym lepiej, jednak równocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że odbije się to na hałasie zamontowanego sprzętu. W przypadku użytkowania komputera w domu lub pracy lepiej postawić na mniejszą liczbę obrotów i cichszą pracę. Inaczej sytuacja będzie wyglądać w przypadku zawodowych graczy lub sprzętów, które są niemal cały czas włączone.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest rodzaj i liczba łożysk zamontowanych w wentylatorze. Można wyróżnić 3 typy - ślizgowe, kulkowe oraz hydrauliczne (rzadko spotykane na rynku). Najwytrzymalsze są łożyska kulkowe.

Gdzie kupić wysokiej jakości wentylator?

W hurtowni internetowej działającej pod adresem angela.pl można znaleźć bogaty asortyment wentylatorów oraz wielu innych akcesoriów do komputerów stacjonarnych. Sprzedawca proponuje urządzenia pochodzące od renomowanych marek, takich jak m.in. Alphacool, EK Waterblocks, Noiseblocker, Yate Loon czy Silverstone. Klienci mogą znaleźć propozycje w różnych przedziałach cenowych, a obsługa sklepu chętnie doradzi w wyborze odpowiednich wentylatorów i innych podzespołów. W ofercie dostępne są wentylatory w następujących rozmiarach:

  • 40 mm,
  • 50 mm,
  • 60 mm,
  • 70 mm,
  • 80 mm,
  • 92 mm,
  • 120 mm,
  • 140 mm,
  • 150 mm oraz większe.

Klienci mogą zamówić również dodatkowe akcesoria - przewody, filtry i grille, taśmy piankowe, długie kołki gumowe, podkłady wyciszające i wiele innych propozycji. w pobliżu

Hexssl

Wrocław

SuperAutoMarket

Wrocław

Lewkorp

Legnica