WWW: https://pnc-group.no/
Dodano: 2022-03-28
Telefon: +47 46 237 837
Miejscowość: Nærbø
Adres: Grensevegen 23
Kod pocztowy: 43-65

Źródła:
https://pnc-group.no/rozliczenie-podatku-w-norwegii-2020/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Norwegia - jak wypełnić rozliczenie podatkowe?


Polacy pracujący w norweskich firmach często tracą dużą ilość środków finansowych, ponieważ nie dysponują wystarczającą wiedzą na temat funkcjonowania tamtejszego rynku pracy oraz przepisów prawnych w zakresie podatków. W takich sytuacjach można skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy wiedzą, jak prawidłowo przeprowadzić rozliczenie podatkowe w Norwegii, aby uniknąć utraty zwrotu czy przysługujących pracownikowi ulg i odliczeń. W wielu przypadkach chodzi o kwoty rzędu kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy koron. Warto też pamiętać, że możliwe jest dokonanie korekty zeznania za poprzednie lata.

Polscy pracownicy mogą ubiegać się między innymi o odliczenie kosztów mieszkania w kraju skandynawskim oraz kosztów podróży między Polską a norweskim zakładem pracy. Osoby, które będą o tym pamiętać, mają możliwość uzyskania dużego zwrotu podatku. Jednak w tym celu należy przygotować odpowiednie dokumenty, które są skrupulatnie weryfikowane przez zagraniczny urząd. Jeżeli chce się ułatwić dopełnienie formalności, najlepiej skonsultować swoją sytuację z profesjonalistami. Przedsiębiorstwo Polsk Norsk Consulting od wielu lat współpracuje z osobami prywatnymi i podmiotami gospodarczymi funkcjonującymi na rynku norweskim. Na pierwszym etapie współpracy klient otrzymuje indywidualnego doradcę, który wybierze optymalną formę rozliczenia podatkowego w Norwegii oraz pomoże skompletować dokumentację. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko skorzystać z różnego rodzaju ulg, lecz również umożliwia uniknięcie konsekwencji prawnych, które mogą wystąpić w przypadku niesłusznie pobranego zwrotu podatku. Doradca może pomóc także w uzyskaniu ulgi rodzicielskiej.

Z oferty mogą skorzystać też osoby chcące ubiegać się o świadczenia rodzinne za granicą, takie jak zasiłek:

  • rodzicielski,
  • ciążowy,
  • opiekuńczy.

Przedsiębiorstwo proponuje też wsparcie w rejestracji firmy osobom lub podmiotom, które chcą funkcjonować na rynku norweskim. Oferta obejmuje pomoc w formalnościach zarówno w przypadku firm jednoosobowych, jak i spółek akcyjnych.


w pobliżu

doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl

Frankfurt

Copywriter.pl

Kraków

JUDr. Wieslaw Firla

Ostrava – Muglinov