WWW: https://sklepantex.pl
Dodano: 2022-08-01
Telefon: 692179512
Miejscowość: Warszawa
Adres: Marynarska 14
Kod pocztowy: 02-674

Źródła:
https://sklepantex.pl/9-dzianiny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzianina
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Dzianina – jej wady i zalety


Istnieje wiele rodzajów materiałów stosowanych do produkcji ubrań. Jednym z najchętniej wybieranych jest dzianina, którą można spotkać w wyrobach sprzedawanych przez firmę Antex. Co kryje się pod tym pojęciem i czym różni się ona od tkaniny lub materiału?

Materiał, czyli tkanina lub dzianina

Żeby zrozumieć, czym różnią się od siebie podstawowe tworzywa stosowane w produkcji ubrań, należy uświadomić sobie, że materiał dzieli się ze względu na sposób jego pozyskiwania. Wyróżnia się zatem tkaniny i dzianiny, z czego te pierwsze powstają z dwóch układów nitek połączonych ze sobą w splot. Z kolei dzianina jest produkowana z jednej nitki, tworzącej oczka, z których następnie składają się rzędy. Te różnice wpływają na właściwości poszczególnych materiałów. Tkaniny są bardziej sztywne, a dzięki temu prezentują się elegancko. Produkuje się z nich odzież na specjalne okazje, taką jak marynarki oraz koszule. Z kolei dzianina doskonale sprawdza się w produkcji ubrań przeznaczonych do noszenia na co dzień. Jest rozciągliwa i bardzo wygodna. Luźny splot sprawia, że przepuszcza powietrze, tym samym pozwalają skórze oddychać. Wybierając ubrania dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, aby zawartość sztucznego materiału była jak najniższa.

Specjalny rodzaj dzianiny, czyli Single Jersey

Single Jersey to dzianina odznaczająca się lekkością, która składa się w całości z naturalnego surowca, niekiedy z niewielkim dodatkiem elastanu dla zwiększenia elastyczności materiału. Dzięki temu dopasowuje się do sylwetki, a jednocześnie nie powoduje nadmiernego pocenia się. Jest wysoce odporna na uszkodzenia, w tym na częste pranie, dlatego można wykorzystywać ją do produkcji ubranek dziecięcych.

Jakie ubrania powstają na bazie dzianiny?

Materiał służy do wytwarzania różnego rodzaju ubrań, zarówno na lato, jak i na zimę. Dzianina jest chętnie wykorzystywana w szczególności do produkcji lekkiej odzieży letniej, w tym spodenek, sukienek, czapek oraz koszulek. Chcąc mieć pewność co do tego, że powstała ona w sposób ekologiczny, warto szukać ubrań z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Niektóre materiały są również stworzone specjalnie do produkcji dziecięcej odzieży, w związku z czym posiadają atest potwierdzający ich bezpieczeństwo noszenia oraz ekologiczne pochodzenie surowców, z jakich zostały wyprodukowane. w pobliżu

Polski Materac

Warszawa

Feromony Rank

Warszawa

Smak Dzieciństwa

Warszawa