WWW: https://klimawentgorzow.pl/
Dodano: 2022-12-05
Telefon: 603215950
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Adres: 9 Maja 3D
Kod pocztowy: 66-400

Źródła:
https://klimawentgorzow.pl/


Autor: Igor Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Wentylacja w Gorzowie – kto zajmuje się jej montażem?


Jakość powietrza w domu wpływa na komfort życia. Systemy wentylacyjne pomagają  ponadto w regulacji temperatury i wilgotności  w pomieszczeniach. Zapewniają dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, jednocześnie usuwając zużyte powietrze wewnętrzne poprzez wentylatory wyciągowe lub otwory na poddaszu. Powietrze zewnętrzne przechodzi przez filtry w celu usunięcia cząsteczek kurzu przed wejściem do przestrzeni mieszkalnej. Filtry mogą być umieszczone w otworach znajdujących się wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

Jakie są rodzaje wentylacji?

  • Wentylacja wywiewna – system wentylacji wywiewnej usuwa powietrze z domu i odprowadza je na zewnątrz.

  • Wentylacja nawiewna – system wentylacji nawiewnej wykorzystuje wentylatory do dostarczania świeżego powietrza do domu. Ten rodzaj systemu jest często stosowany w domach z systemem ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza.

  • Wentylacja zrównoważona – system zrównoważonej wentylacji wykorzystuje dwa oddzielne systemy wentylatorów do przemieszczania świeżego i zużytego powietrza. Ten rodzaj systemu jest często stosowany w szkołach, biurach i innych pomieszczeniach, w których występuje wysokie zapotrzebowanie na jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie.

Istnieje kilka czynników, które wyznaczają zalecaną objętość wymiany powietrza na godzinę dla określonej przestrzeni. Pierwszym z nich jest wielkość pomieszczenia, następnie liczba osób, które stale w nim przebywają, a także średnia temperatura. Wentylacja może być nieco mniej sprawna w jesiennych i zimowych miesiącach. Zapotrzebowanie na większą ilość świeżego powietrza gwałtownie wzrasta natomiast w okresie letnim. Dlatego decydując się na określony system wentylacji, należy przede wszystkim sprawdzić, czy jego efektywność zgadza się z potrzebami osób przebywających na co dzień w danym miejscu.

Komu zlecić wykonanie instalacji wentylacyjnej?

Sprawna wentylacja reguluje temperaturę i poziom wilgotności. Brak stałej wymiany powietrza może powodować choroby, takie jak alergie lub ataki astmy. Dlatego warto powierzyć instalację wentylacji w Gorzowie specjalistom, takim jak firma opisana pod adresem klimawentgorzow.pl. Ma ona wieloletnie doświadczenie na rynku. Specjalizuje się nie tylko w montażu, ale również dobieraniu urządzeń i konfigurowaniu ich parametrów. Więcej szczegółów zostało podanych na stronie.


w pobliżu

Tartak Rybojady Lidia Kapała

Rybojady

Art-Floor

Zielona Góra

Miczyn Design

Nowa Sól