WWW: https://www.malaarchitektura.info.pl/
Dodano: 2023-01-22
Telefon: 537 890 750
Miejscowość: Łódź
Adres: Jęczmienna 2/4/m.6 2/4
Kod pocztowy: 94-202

Źródła:
https://www.malaarchitektura.info.pl/wszystkie-produkty/lawki-zeliwne/
https://www.bryla.pl/
https://www.urzadzamy.pl/
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czym sugerować się, wybierając ławki parkowe żeliwne?


Ławki żeliwne to jeden z podstawowych elementów małej architektury miejskiej. Przede wszystkim ustawiane są w parkach oraz na mniejszych terenach zielonych, aby osoby, które w nich przebywają, mogły na chwilę odpocząć. Ten typ ławek wykorzystywany jest również w przestrzeni miejskiej, na przykład na skwerach rekreacyjnych. Modele zrobione ze stopów żelaza z węglem są bardzo wytrzymałe, wobec czego ich zakup jest inwestycją na wiele lat. 

Osoby odpowiedzialne za to, aby konkretny teren wyposażyć w ławki parkowe żeliwne, powinny zawsze dokładnie zastanowić się nad wyborem, przede wszystkim koncentrując się na tym, aby ławka dopasowana była do terenu, na którym będzie ustawiona. Dlatego tak ważne jest to, aby głównie zwracać uwagę na czynniki takie jak: 

  • rozmiar ławki,
  • obecność oparcia lub jego brak,
  • kolorystyka,
  • estetyka odpowiadająca konkretnej przestrzeni,
  • dodatkowa impregnacja. 

Podstawą jest wobec tego, aby dobrze przemyśleć, który z modeli okaże się najlepiej dopasowany do miejsca, w którym ławka zostanie ustawiona. Jeśli ma ona przede wszystkim spełniać funkcję praktyczną, to można zdecydować się na wersję podstawową, bez oparcia, o prostej konstrukcji i w standardowym kolorze katalogowym. Natomiast, kiedy liczy się to, aby była reprezentacyjna, to bardziej należy skoncentrować się na jej stylu wykonania. Wówczas zalecany jest dobór modelu z podłokietnikiem, o zaokrąglonej formie i z możliwością wybarwienia na dowolny kolor. Na stronie malaarchitektura.info.pl można zobaczyć dostępne modele i zadecydować, który z nich spełni oczekiwania, zarówno użytkowe, jak i pod kątem designu.

Rozplanowanie przestrzeni miejskiej oraz obszarów zaliczających się do terenów zielonych jest bardzo ważne. Od tego zależy codzienne, niezakłócone przemieszczanie się mieszkańców oraz ich zadowolenie z tego, jak prezentuje się miasto, w którym żyją. Dlatego włodarze danej gminy powinni dokładnie przemyśleć, jakie elementy małej architektury zamawiać, aby finalnie cały krajobraz prezentował się spójnie.


w pobliżu

Metropolis Krzysztof Bugaj

Łódź

Nowe Meble

Piotrków Trybunalski

PodoNails Podologia i Stylizacja Usługi Mobilne

Łódź