Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Rogale marcińskie, czyli przekąska podczas wizyty w Poznaniu


Odwiedzając Poznań, warto pamiętać o okolicznościowych podarkach dla bliskich czy znajomych z pracy. Jeżeli pomysł z kolejnym magnesem na lodówkę nie jest zbyt trafiony, można postawić na alternatywę w postaci smacznego, lokalnego wypieku. Aby mieć pewność, że taki zakup przetrwa podróż do domu, należy udać się do cukierni w ostatnim dniu pobytu. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że wypiek będzie nieświeży.

Stolica Wielkopolski słynie z organizowanych corocznie kiermaszów, które odbywają się w Dniu Świętego Marcina, w listopadzie. W tym czasie dużą uwagę mieszkańców i przyjezdnych przyciąga okolicznościowy specjał, jakim są wypełnione masą makową i ozdobione lukrem z orzechami rogale marcińskie. Poznań słynie z tej kalorycznej, ale pysznej przekąski, uwielbianej zarówno przez dzieci, jak i wielu dorosłych. Aby w pełni móc rozkoszować się jej oryginalnym smakiem, warto wybrać się do pobliskiej Kobielnicy. Tam też przy ulicy Poznańskiej 99A od ponad 20 lat działa piekarnia zajmująca się wypiekiem rogali zgodnie z recepturą zatwierdzoną przez Kapitułę Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Jej ofertę przedstawiono online, na stronie rogalemarcinskie.pl.

Proponowane smakołyki powstają z produktów najwyższej jakości. Ciasto na wypieki jest mieszane, drożdżowo-francuskie, co wpływa na jego niezapomniany smak i sprawia, że rogal po prostu rozpływa się w ustach. Właściciele punktu gwarantują, że każda sztuka jest zwijana ręcznie, a przez to unikalna. Wypieki można zamówić na miejscu lub z dostawą pod wskazany adres. Istnieje też opcja dowozu, ale pracownicy piekarni zastrzegają sobie, że w takiej sytuacji koszt zakupu jest powiększony o cenę za transport oraz za opakowanie. w pobliżu

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Duda-Cars S.A.

Poznań

Krajan

Krajenka