Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Rogal świętomarciński z Poznania - jak odtworzyć jego smak w domu?


Odtwarzanie znanych przepisów we własnej kuchni to dla wielu osób sposób na absorbujące i dające sporo radości hobby. Aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat podejmowanych prób, należy przede wszystkim korzystać ze sprawdzonego przepisu. Dotyczy to w szczególności wypieków, których gramatura poszczególnych surowców ma niebagatelne znaczenie.

Wyzwaniem dla wielu cukierników-amatorów są rogale świętomarcińskie. To lokalny, poznański przysmak, cieszący się dużym zainteresowaniem. Znajduje uznanie zarówno u mieszkańców miasta, jak i osób przyjezdnych, przede wszystkim z uwagi na bogaty smak i atrakcyjny wygląd. Powstaje z ciasta drożdżowego i francuskiego. Jest nadziewany masą z białego maku, bakalii i korzennych przypraw z dużą ilością skórki kandyzowanej. Taki wypiek to znak rozpoznawczy popularnego w Wielkopolsce  Dnia św. Marcina, wypadającego w listopadzie. 

Przepis ma tradycyjny rogal świętomarciński z Poznania można bez problemu znaleźć online, na stronie internetowej rogalemarcinskie.pl. Pod podanym linkiem działa cukiernia-piekarnia, której kadra od wielu lat zajmuje się wypiekiem lokalnych smakołyków z zachowaniem oryginalnej receptury. Prowadzi sprzedaż stacjonarną oraz internetową swoich produktów, dostarczając zamówienia nie tylko na terenie województwa wielkopolskiego, ale także do dalszych rejonów.

Pracownicy piekarni, chcąc rozpropagować tradycyjny wypiek z Poznania, dzielą się sprawdzonym przepisem na rogale marcińskie i zachęcają do odtworzenia tego wspaniałego smaku w domowych warunkach. Zapraszają też do stolicy Wielkopolski na uroczyste obchody Dnia św. Marcina i skosztowania nie tylko słodkości, ale także wielu innych smakołyków, dostępnych wówczas w ofercie. w pobliżu

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Duda-Cars S.A.

Poznań

Krajan

Krajenka