WWW: http://osrgdynia.pl
Dodano: 2023-03-28
Telefon: 11 958 685
Miejscowość: Gdynia
Adres: Skwer Kościuszki 13
Kod pocztowy: 81-370

Źródła:
http://osrgdynia.pl/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Kurs na marynarza – co warto o nim wiedzieć?


Praca na morzu jest wyjątkowo wymagająca, dlatego też osoby, które chcą podążyć tą ścieżką zawodową, powinny się dobrze przygotować. Przede wszystkim tego typu praca wymaga dużej siły fizycznej i wytrzymałości. Poza tym należy być odpornym na stres. Niezbędne jest także odbycie kursów, które pozwolą na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych podczas wykonywania codziennych obowiązków na statku.

Warto wiedzieć, że obecnie, aby pracować jako marynarz, potrzebna jest książeczka żeglarska oraz certyfikaty ukończenia konkretnych szkoleń. Zajęcia są organizowane przez różnego rodzaju podmioty, między innymi Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni. Zajęcia mogą być zorganizowane w dowolnym terminie. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej.

Kurs na marynarza obejmuje zajęcia dotyczące między innymi indywidualnych technik ratunkowych. Program porusza zagadnienia, takie jak rodzaje zagrożeń na morzu, sygnały wzywania pomocy według wytycznych MPDM, techniki ewakuacji ludzi, ratowania rozbitków czy korzystania z pomocy śmigłowców ratunkowych. Poza tym należy ukończyć szkolenie w zakresie bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej, na którym uczestnicy dowiedzą się więcej na temat przepisów międzynarodowych, ochrony środowiska morskiego, aktualnych zasad BHP. Dodatkowo należy zaliczyć szkolenie z ochrony przeciwpożarowej, które zawiera techniki walki z pożarem, rodzaje i umiejscowienie sprzętu gaśniczego na statku. Wszystkie szkolenia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, na której można sprawdzić zdobytą wiedzę podczas ćwiczeń na basenie lub wodach otwartych z wykorzystaniem profesjonalnego wyposażenia. Kursy kończą się egzaminem pisemnym oraz demonstracją nabytych umiejętności. Uzyskany certyfikat jest ważny przez pięć lat. Po tym czasie należy go odnowić poprzez odbycie serii zajęć.

Należy zaznaczyć, że ośrodek organizuje również szkolenia uaktualniające dla marynarzy. Dla podmiotu pracują wysoko wykwalifikowani instruktorzy, którzy dokładnie wyjaśnią każde zagadnienie i odpowiedzą na wszelkie pytania. Szczegółowe informacje o ofercie oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej. Warto skorzystać z usług ośrodka szkoleniowego, który cieszy się dobrą opinią oraz zaufaniem klientów i ma ugruntowaną pozycję w branży.w pobliżu

Albex

Gdańsk

Gamar sp. z o.o. s.k.

Pelplin

Craft Beauty

Dębogórze - Wybudowanie