WWW: https://semahead.agency/
Dodano: 2023-08-09
Telefon: +48 881 262 630
Miejscowość: Kraków
Adres: Kuklińskiego 17A
Kod pocztowy: 30-720

Źródła:
https://semahead.agency/blog/seo/trendy-seo-na-2023-podsumowanie-2022/


Autor: Nela Szulc

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Trendy SEO 2023: Co musisz wiedzieć


Własność ludzka, a więc potężne narzędzie, jakim jest Internet, jest niezwykle dynamiczna. Co roku pojawiają się nowe trendy i zmiany w świecie SEO, które wpływają na to, jak strony internetowe są oceniane i wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Wiedza o najnowszych trendach jest niezwykle ważna dla każdego, kto pragnie utrzymać swoją witrynę na szczycie.

W tym artykule omówimy najważniejsze trendy SEO, które pojawią się w roku 2023.

1. Mobile First Indexing
Zdecydowanie najbardziej zauważalnym trendem w SEO jest mobile first indexing. Wraz z rosnącą liczbą użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych, Google coraz bardziej skupia się na tym, jak witryny wyglądają i działają na telefonach komórkowych. Oznacza to, że podczas indeksowania i rangowania stron internetowych, Google będzie brało pod uwagę przede wszystkim wersję mobilną witryny. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zapewnić, że Twoja strona jest w pełni responsywna i wygodna w nawigacji na urządzeniach mobilnych.

2. Voice Search Optimization
Coraz więcej osób korzysta z asystentów głosowych, takich jak Siri, Google Assistant czy Amazon Alexa, aby przeprowadzać wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby dostosować swoją witrynę do potrzeb takich użytkowników. Optymalizacja głosowa obejmuje użycie treści, które odpowiadają na pytania zadawane przez użytkownika, zwiększenie prędkości ładowania witryny i optymalizację lokalnych wyszukiwań. Pamiętaj o tym, kiedy tworzysz treści na swojej stronie internetowej.

3. EAT (Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness)
W zeszłych latach Google zwracało uwagę na wiarygodność treści, a trend ten utrzyma się również w 2023 roku. EAT to skrót od Expertise (ekspertyza), Authoritativeness (autorytet) i Trustworthiness (wiarygodność). Google preferuje strony, które dostarczają wiarygodnych i wartościowych treści, które zostały napisane lub zatwierdzone przez ekspertów w danej dziedzinie. Warto więc inwestować w odpowiednie badania, tworzyć treści wysokiej jakości i budować reputację jako lider w swojej branży.

4. Core Web Vitals
Core Web Vitals to zestaw metryk, które Google wykorzystuje do oceny jakości stron internetowych pod kątem użytkowników. Dotyczą one takich czynników jak czas ładowania strony, stabilność interakcji i wizualne przesuwanie się treści. Wpływają one na ogólną ocenę witryny przez algorytmy Google i mogą mieć znaczący wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Dlatego warto monitorować i optymalizować Core Web Vitals swojej strony, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia.

5. Lokalna optymalizacja
Jeśli prowadzisz firmę lokalną lub posiadasz sklep fizyczny, ważne jest, aby Twoja strona była zoptymalizowana pod kątem lokalnych wyszukiwań. Użytkownicy często korzystają z telefonów komórkowych, aby znaleźć restauracje, sklepy lub usługi w ich okolicy. Aby zwiększyć swoją widoczność w wynikach lokalnych, warto dodać informacje kontaktowe, godziny otwarcia, recenzje oraz umieścić się na stronach lokalnych katalogów i map Google.

Podsumowując, trendy SEO w 2023 roku skupiają się głównie na mobilnej optymalizacji, treściach związanych z głosem, wiarygodności, jakości witryn i lokalnej widoczności. Zapoznanie się z tymi trendami i zastosowanie ich na swojej stronie internetowej może pomóc w zdobyciu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i przyciągnięciu większej liczby odwiedzających. Pamiętaj, że SEO to proces ciągły, który wymaga regularnej analizy i optymalizacji, aby utrzymać się w czołówce.

Bibliografia:
- https://developers.google.com/search/docs/guides/intro-indexing
- https://developers.google.com/search/docs/guides/enable-browsing
- https://developers.google.com/search/docs/guides/vir
- https://developers.google.com/search/blog/2020/05/evaluating-page-experience
- https://neilpatel.com/blog/seo-trends/

Więcej informacji na temat Trendy SEO 2023 można znaleźć na powyższych stronach.w pobliżu

Radecka, Lucyna Radecka

Bystra Podhalańska

Gomeo

Kraków

Mirowiert

Przybradz