WWW: https://www.sunrisesystem.pl/
Dodano: 2023-08-10
Telefon: 616559555
Miejscowość: Poznań
Adres: plac Andersa 3
Kod pocztowy: 61-894

Źródła:
https://www.sunrisesystem.pl/blog/zmiana-domeny-jak-zmienic-domene-i-nie-stracic-na-seo/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Jak zmiana domeny wpływa na SEO?


Zmiana domeny to krok, który wiele osób podejmuje w celu poprawienia widoczności swojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Jednak warto pamiętać, że taka zmiana może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje dla SEO. W tym artykule przyjrzymy się, jak dokładnie zmiana domeny wpływa na pozycjonowanie strony i jak możemy zminimalizować ryzyko utraty wartości organicznej. Przeanalizujemy również, jakie kroki powinny zostać podjęte w celu zapewnienia płynnej migracji.

1. Przyczyny zmiany domeny

Istnieje wiele powodów, dla których osoby decydują się na zmianę domeny swojej strony internetowej. Może to być związane z rebrandingiem firmy, zmianą nazwy strony, uniknięciem znaków towarowych, lepszą dostępnością rynkową lub po prostu chęcią poprawy SEO. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć i zaplanować proces zmiany, aby skutecznie przenieść wartość SEO na nową domenę.

2. Wartość organiczna a zmiana domeny

Wartość organiczna odgrywa kluczową rolę w pozycjonowaniu strony internetowej. Jest to wynik zgromadzony podczas długotrwałego procesu budowania linków, optymalizacji treści, reklamy i innych działań mających na celu zwiększenie widoczności w wyszukiwarce. Zmiana domeny może wpłynąć na wartość organiczną, szczególnie jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki dla płynnej migracji.

3. Zarządzanie migracją

Planowanie i zarządzanie migracją to kluczowe elementy, które mogą ograniczyć skutki negatywne dla SEO. Warto przemyśleć kwestie techniczne takie jak przekierowania 301, mapy witryny, zaktualizowanie linków wewnętrznych i zewnętrznych, sprawdzenie poprawności kodu, etc. Poniżej przedstawiamy listę punktów, które warto wziąć pod uwagę podczas migracji:

- Przekierowanie starej domeny na nową domenę przy użyciu przekierowań 301. To jest kluczowe, aby zachować wartość organiczną, ponieważ przekazuje sygnały z jednej domeny na drugą.
- Aktualizacja linków. Zmiana domeny oznacza, że wszystkie linki wewnętrzne i zewnętrzne należy zaktualizować, aby wskazywały na nową domenę. Nieaktualne linki mogą prowadzić do błędów 404 i utraty wartości linków.
- Zaktualizowanie mapy witryny. Upewnij się, że mapa witryny zawiera aktualne informacje na temat nowej domeny, aby ułatwić wyszukiwarkom zindeksowanie nowych stron.
- Poinformowanie wyszukiwarek o zmianie domeny. Można to zrobić poprzez narzędzia Google Search Console, które umożliwiają wprowadzenie informacji o nowej domenie i monitorowanie procesu migracji.

4. Utrata rankingów

Podczas zmiany domeny istnieje ryzyko utraty pozycji w wyszukiwarce. Oznacza to, że jeśli strona wcześniej była dobrze pozycjonowana na pewne słowa kluczowe, to po zmianie domeny może stracić te pozycje. Dzieje się tak, ponieważ algorytmy wyszukiwarek muszą ponownie zindeksować i ocenić wartość nowej domeny. Warto jednak pamiętać, że można zminimalizować ryzyko utraty wartości organicznej, stosując odpowiednie techniki migracji, o których wspomnieliśmy wcześniej.

5. Czas potrzebny na odzyskanie pozycji

Proces zindeksowania i oceny nowej domeny może zająć pewien czas. W zależności od wielu czynników, takich jak wiek domeny, jakość linków i treści, konkurencja, algorytmy wyszukiwarek itp., może to potrwać od kilku dni do kilku tygodni. Niezależnie od tego, ważne jest, aby być cierpliwym i kontynuować działania promujące stronę, takie jak optymalizacja treści i budowanie linków, aby szybciej odzyskać pozycje czytelne dla SEO.

Podsumowanie

Zmiana domeny może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki dla SEO. Ważne jest, aby odpowiednio zaplanować i zarządzać migracją, aby minimalizować ryzyko utraty wartości organicznej. Przekierowania 301, aktualizacja linków, zaktualizowanie mapy witryny, informowanie wyszukiwarek - to tylko niektóre z działań, które można podjąć podczas zmiany domeny. Pamiętaj również, że proces powrotu do poprzednich pozycji może zająć trochę czasu, więc nie tracisz wiary i kontynuuj działania promujące stronę. Cierpliwość i staranność to kluczowe elementy, które pomogą Ci osiągnąć pozytywne wyniki dla SEO po zmianie domeny.w pobliżu

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Duda-Cars S.A.

Poznań

Krajan

Krajenka