WWW: https://acporath.com
Dodano: 2023-10-17
Telefon: 58 6888686
Miejscowość: Gdynia
Adres: Świętojańska 43
Kod pocztowy: 81-391

Źródła:
https://acporath.com/agencja-celna/taryfa-celna/
https://www.gov.pl/web/kowr/wspolna-taryfa-celna

Autor: Igor Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Wspólnotowa taryfa celna - jak działać sprawniej?


Przedsiębiorcy prowadzący działalność polegającą na imporcie lub eksporcie towarów muszą dopełniać wielu formalności, które są oczywiście bardziej skomplikowane w przypadku przepływu towarów poza Unią Europejską. Jednak także w ramach wspólnoty obowiązują pewne reguły, mające na przykład na celu ochronę gospodarek państw unii przed nadmiernym napływem towarów z zewnątrz, na przykład ze znanych z taniej produkcji krajów azjatyckich.

Obowiązujące przepisy trzeba znać, by móc się do nich stosować, jednak można liczyć na szereg ułatwień. Na pewno najważniejszym jest możliwość skorzystania z zewnętrznej pomocy, jaką oferują agencje celne, podmioty wyspecjalizowane we wspieraniu przedsiębiorców w dopełnianiu obowiązków celnych. Jednak nawet zajmując się tym samodzielnie można uprościć sobie to zadanie, w czym pomagają choćby dostępne dla wszystkich elektroniczne narzędzia. Jednym z ważniejszych jest system informacji taryfy celnej ISZTAR, dzięki któremu wspólnotowa taryfa celna jest mniej skomplikowana. W systemie tym można sprawdzić na przykład, do jakiej kategorii należą przewożone towary czy skorzystać z kalkulatora taryfy. W dodatku jest on na tyle prosty w obsłudze, że już po paru chwilach łatwo jest zorientować się, jak z niego korzystać.

Jeśli zaś ktoś woli całość związanych z tym obowiązków scedować na kogoś innego, może zatrudnić agencję celną. Jest to znacznie wygodniejsze niż działania samodzielne czy na przykład oddelegowanie pracownika do takich zadań, choćby ze względu na stale zmieniające się przepisy. Poza tym agencja opisana na stronie acporath.com może zaoferować znacznie więcej niż tylko pomoc przy określaniu taryfy celnej czy innych formalnościach. Szczegóły można znaleźć na jej witrynie.w pobliżu

Albex

Gdańsk

Gamar sp. z o.o. s.k.

Pelplin

Craft Beauty

Dębogórze - Wybudowanie