WWW: https://polskaszkolaalpinizmu.pl/
Dodano: 2024-03-03
Telefon:
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Kosynierów 24
Kod pocztowy: 43-300

Źródła:
https://polskaszkolaalpinizmu.pl/przeglady-sprzetu-do-pracy-na-wysokosciach/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Przegląd SOI


Sprawdzenie środków ochrony indywidualnej, znane również jako okresowe kontrole środków ochrony indywidualnej jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy. Środki ochrony indywidualnej są niezbędne w miejscach pracy, gdzie istnieją różne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Przegląd SOI może obejmować, między innymi, kaski, okulary ochronne, słuchawki przeciwhałasowe, rękawice, obuwie ochronne, odzież ochronną, a także środki ochrony dróg oddechowych. Okresowy przegląd SOI ma na celu zapewnienie, że wszystkie używane środki ochrony są w dobrym stanie i nadają się do użytku.

Cel przeglądu SOI 

Głównym celem przeglądu sprzętu alpinistycznego jest zapewnienie, że wszystkie elementy wyposażenia są bezpieczne i nie zostały uszkodzone przez poprzednie użycie, naturalne zużycie, ekspozycję na promieniowanie UV, ekstremalne temperatury czy substancje chemiczne. Sprawdzenie sprzętu przed każdym użyciem minimalizuje ryzyko awarii i zwiększa bezpieczeństwo wspinacza.

Przegląd sprzętu alpinistycznego powinien obejmować następujące etapy:

  1. Wizualna inspekcja: Sprawdzenie czy sprzęt nie posiada widocznych uszkodzeń, takich jak pęknięcia, przetarcia, zacięcia, wybrzuszenia, deformacje lub korozja. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić całą długość lin, stan uprzęży, karabinki i wszelkie metalowe elementy.

  2. Funkcjonalne testowanie: Upewnienie się, że wszystkie mechaniczne elementy, takie jak karabinki i przyrządy asekuracyjne, działają płynnie i nie zawieszają się. Sprawdzenie, czy blokady karabinków zamykają się prawidłowo i czy nie ma luźnych lub wadliwych części.

  3. Sprawdzenie zużycia: Ocena stopnia zużycia sprzętu, w tym śladów ścierania, przetarcia lin i uprzęży. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na obszary podwyższonego ryzyka, takie jak punkty asekuracyjne i miejsca narażone na tarcie.

  4. Kontrola dat ważności: Niektóre elementy sprzętu alpinistycznego, jak uprzęże czy kaski, mogą mieć określoną żywotność producenta. Należy sprawdzić daty produkcji i zalecenia dotyczące okresu użytkowania.

  5. Dopasowanie i komfort użytkowania: Upewnienie się, że sprzęt jest odpowiedni dla użytkownika, dobrze dopasowany i nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia lub użytkowania.

Regularny przegląd SOI jest niezbędny do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Pozwala na wczesne wykrycie potencjalnych problemów i zapobieganie wypadkom. w pobliżu

TAPICER 'KA Olga Hulbój

Ruda Śląska

Iluzjonista Konrad Mościński

Sosnowiec

Netpaka.eu

Lubliniec