WWW: https://www.hexssl.pl
Dodano: 2018-11-14
Telefon: +48.717575195
Miejscowość: Wrocław
Adres: Wita Stwosza 16
Kod pocztowy: 50-148

Źródła:


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czym jest protokół SSL?


Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań nie tylko oszczędza nasz czas, ale również pieniądze. Daje niespotykaną wcześniej wygodę. Trzeba jednak pamiętać, że umieszczanie czy podawanie jakichkolwiek swoich danych osobowych może źle się skończyć. Dlatego tak ważne jest, aby każda strona, na której się logujemy (np. bank), miała protokół SSL.

Nawiązywanie bezpiecznego połączenia jest możliwe, jeśli serwer zostanie uwierzytelniony. Protokoły SSL są wykorzystywane przez wiele sklepów internetowych, które na co dzień muszą zarządzać danymi osobowymi swoich klientów. Tylko certyfikaty podpisane przez urząd certyfikacji należałoby uznawać.

Protokół SSL działa na zasadzie mieszania kluczy publicznych i prywatnych. Co prawda szyfry symetryczne (klucze prywatne) działają szybciej, to jednak wymaga to od dwóch stron korzystania z tajnych kluczy. Szyfry asymetryczne (klucze publiczne) nie wymagają tego, ale szyfrowanie jednak tutaj jest nieco bardziej czasochłonne.

Wykradanie poufnych informacji jest dzisiaj na porządku dziennym. Hakerzy prześcigają się w sposobach na zdobywanie danych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby nasz sklep internetowy posiadał odpowiednie zabezpieczenia. Protokół SSL da również informację klientom, że firma dba o ich bezpieczeństwo i jakość obsługi.

Zdobywając zaufanie klientów, można zwiększyć liczbę transakcji. Ważne jednak jest, aby korzystać jedynie ze sprawdzonych certyfikatów SSL, które dają gwarancję poprawnego działania. Na rynku można znaleźć certyfikaty takie jak Comodo, Symantec, GeoTrust, Thawte, RapidSSL czy AlphaSSL. Jednym z najtańszych certyfikatów SSL jest Comodo, który sprawdzi się w przypadku małych i średnich firm. Ten certyfikat pozwala zabezpieczyć stronę 128/256-bitowym szyfrowaniem.

Nie da się ukryć, że dzisiaj klienci są coraz bardziej świadomi swoich praw. Dlatego też wiele z nich oczekuje od sklepów internetowych dobrze dobranych i skutecznych certyfikatów SSL. Na hexssl.pl można zapoznać się z ofertą firmy, która zajmuje się protokołami SSL na co dzień.w pobliżu

SuperAutoMarket

Wrocław

Lewkorp

Legnica

CrazyFejm - Promowanie na instagramie

Wrocław