WWW: https://www.firma-w-czechach.pl/
Dodano: 2020-07-10
Telefon: +420 597578652
Miejscowość: Ostrava – Muglinov
Adres: Křížkovského 10/617
Kod pocztowy: 71-2 0

Źródła:
https://www.firma-w-czechach.pl/dzialalnosc-gospodarcza-w-czechach/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Jak założyć firmę w Czechach?


Bardzo wiele osób zamiast zakładania działalności w Polsce wybiera założenie firmy poza granicami naszego państwa, np. na Słowacji lub w Czechach. Wiąże się to często z mniejszą ilością biurokracji i z szybszym załatwieniem spraw związanych z rejestracją firmy. Prowadzenie działalności także opiera się często na lepszych warunkach. Jak założyć firmę w Czechach? W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z usług kancelarii adwokackiej JUDr. Wiesława Firli, która działa na terenie Czech oraz Słowacji i obsługuje klientów  z Polski. Kancelaria świadczy kompleksowe usługi na najwyższym poziomie w przystępnych cenach. W Czechach oraz na Słowacji można działać jako osoba fizyczna i prowadzić działalność jednoosobową, ale także można założyć spółkę handlową.

Uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności na trenie Czech trwa zaledwie kilka dni. Czeskie przepisy prawne rozróżniają następujące rodzaje działalności gospodarczej:

  • działalność wolna, czyli nieuregulowana,
  • działalność rzemieślnicza,
  • działalność koncesjonowana,
  • działalność wiązana.

Aby założyć w Czechach działalność gospodarczą i ją prowadzić, nie ma potrzeby mieszkania tam. Konieczne jest jednak posiadanie w tym państwie siedziby firmy. Działalność musi posiadać adres na terenie Republiki Czeskiej. Można więc mieszkać w Polsce, a firmę prowadzić w Czechach. Decydując się na współpracę z kancelarią adwokacką, można mieć pewność, że wszystkie sprawy zostaną załatwione odpowiednio, a cały przebieg rejestracji firmy będzie przebiegał szybko i sprawnie.

Dlaczego Polacy chcą zakładać działalność w Czechach? Przede wszystkim dotyczy to kwestii podatków, a także mniej skomplikowanej administracji. W Polsce podatek dochodowy wynosi 19%, w Czechach – 15%. Płacenie mniejszego podatku o kilka procent to dla każdego przedsiębiorcy niezwykle kusząca wizja. Jednak jeśli przedsiębiorca zapłaci w Czechach 15% podatek, pozostałe 4% należy uregulować w Polsce. Tłumacze, graficy, informatycy, czyli wolne zawody, które nie muszą posiadać stacjonarnego biura, mogą założyć w firmę w Czechach i nie odczuć żadnych zmian.


w pobliżu

doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl

Frankfurt

Copywriter.pl

Kraków

Polsk Norsk Consulting

Nærbø