Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Jak wykonać audyt SEO


Pragnąc zagwarantować swojej firmie sukces finansowy, trzeba zapewnić jej odpowiednią pozycję w wyszukiwarce internetowej. Najprościej jest zlecić wykonanie takiej pracy wyspecjalizowanej agencji, która ma doświadczenie i przede wszystkim wiedzę, jak to zrobić. Można jednak spróbować samodzielnie wykonać pewne czynności, które także wymagać będą wiedzy specjalistycznej i odpowiedniego narzędzia, takiego jak Google Analytics.

Bardzo istotnym elementem jest optymalizacja strony polegająca na poprawieniu błędów i struktury technicznej, ale najpierw trzeba się zastanowić, co należy poprawić. Mnóstwo wiedzy na ten temat można znaleźć w artykule z linku https://marketing-portal.pl/audyt-seo-jak-wykonac/ pochodzącego z bloga marketing-portal.pl prowadzonego przez specjalistów z tej branży, którzy służą radą i pomocą w przeprowadzeniu takiej analizy. 

Kiedy już Google Analytics pomógł określić liczbę odwiedzających stronę firmy, przydałyby się jeszcze inne narzędzia tworzące raport off-side, o których także wspomniano na stronie. Mając taki raport, trzeba przeanalizować jakość tekstów, która jest bardzo istotna, a także ilość i popularność słów kluczowych.

Analiza strony pod kątem błędów jest niezwykle ważna i nie chodzi tu o błędy ortograficzne czy stylistyczne, chociaż one również mogą zniechęcać potencjalnych klientów do ponownego odwiedzenia strony, ale sprawdzić formatowanie, przejrzystość tekstu, nagłówki i tematyki. Doprowadziwszy stronę do porządku, należy zająć się jej indeksowaniem, czyli umieszczeniem jej w indeksie wyszukiwarki. To samo należy zrobić ze wszystkimi podstronami. Jeżeli się to przeoczy, strona nie będzie widoczna w wyszukiwarce. Właściwe pozycjonowanie strony zależy także od takich elementów jak:

  • Title
  • Meta description,
  • poprawny zapis adresów URL,
  • znacznik ALT pod zdjęciami,

gdyż konieczne jest właściwe wpisanie ich kodu.

Nie trudno zauważyć, że jest mnóstwo elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, aby strona była brana pod uwagę przy wyszukiwaniu przez Google. Więcej cennych informacji można też zdobyć, wczytując się w teksty źródłowe, na których oparty jest artykuł ze wspomnianego wyżej bloga. Jednak jeśli wszystko się uda, satysfakcja będzie ogromna. w pobliżu

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Duda-Cars S.A.

Poznań

Krajan

Krajenka